Skip to main content

Kinnisvara müük

Kõik mis on seotud kinnisvara müügiga

Kinnisvara ost

Kõik mis on seotud kinnisvara ostuga

Tasuta konsultatsioon

30-minutiline tasuta kinnisvara veebikonsultatsioon

Kinnisvaramaakleri teenused

1. Arvestage müügiga kaasnevate kuludega kohe, et hiljem ei peaks üllatuma.

 • Kinnisvara hindamisakt. Enne ostmist või müümist on soovitatav tellida kinnisvara hindamine, et saada objektiivne ülevaade vara väärtusest. Üldjuhul tellib selle ostja, kui liigutakse edasi tehingusse.

 • Käibemaks. Kui ostetav kinnisvara on uus ehitus või renoveeritud objekt, tuleb arvestada käibemaksu lisandumisega müügihinnale.

 • Pangalaenuga seotud kulud. Pangalaenu võtmisel tuleb arvestada erinevate teenustasudega, nagu lepingutasu ja haldustasu, ning ka intressimaksetega.

 • Kindlustuskulud. Kinnisvara kindlustamine on oluline, et kaitsta end ootamatute kahjude eest, nagu tulekahju või veekahjustus.

 • Kommunaalkulud. Kui ostate korteri või maja, tuleb arvestada ka igakuiste kommunaalkuludega, nagu vesi, elekter, küte ja prügivedu.

 • Hädavajalikud remonditööd pisemate puuduste kõrvaldamiseks, näiteks katkiste lampide ja pistikute parandamine, kraanide lekkimise kõrvaldamine, väikeste pragude ja aukude täimine seintel ning põrandal.

 • Notaritasud. Hea tava kohaselt ostja ja müüa jagavad notarikulud võrdselt.

 • Maakleriteenus hõlmab kinnisvara müügi lisamist erinevatesse portaalidesse. Lisaks hõlmab see ka potentsiaalsete klientidega suhtlemist, nende vajaduste ja soovide väljaselgitamist ning sobivate objektide tutvustamist. Maakler pakub teenust mis üldjuhul sisaldab professionaalset fotograafiteenus, et tagada kvaliteetsed ja atraktiivsed pildid kinnisvarast.

Maakleritasu sõltub tavaliselt tehingu väärtusest või kokkuleppest teenuse osutajaga. Oluline on leida usaldusväärne ja kogemustega maakler, kes aitab teil kinnisvaratehinguga edukalt toime tulla.

2. Kontrollige kasutusloa olemasolu.

Kui ehitisel puudub kasutusluba, võib see tekitada tulevikus probleeme nii ostjatele kui ka omanikule endale. Ilma kasutusloata ehitis võib olla ohtlik ning selle väärtus võib oluliselt väheneda. Seetõttu on oluline lahendada see küsimus juba enne ostu-müügitehingu sõlmimist.

Ehitise seadustamine võib olla keeruline ja aeganõudev protsess, kuid see on hädavajalik, et tagada ehitisega seotud õigusliku olukorra korrasolek ning vältida tulevikus probleeme. Seadustamisteenuse pakkuja abiga on võimalik saada vajalikud load ja litsentsid ning tagada, et ehitis vastab kõikidele nõuetele.

Seega, kui plaanid osta ehitist, mis ei oma kasutusluba, tasub kindlasti kaaluda professionaalse teenuspakkuja kaasamist, et lahendada see oluline küsimus õigeaegselt ning tagada oma investeeringu turvalisus ja väärtuse säilimine.

3. Mõelge läbi puuduste kõrvaldamise olulisus ja vajalikkus.

Kui soovite saavutada parema müügihinna, võiks mõelda ka kodu pisikestele parandustele ja värskendustele. Värskenda seinavärvi ning vajadusel vaheta kulunud põrandakate välja. Tehke korda katkised trapid, segistid. Kui müüte kodu koos mööbli ja tehnikaga siis veenduge, et need on müügikõlbulikus korras.

Kindlasti ei tasu esimese hooga ette võtta vannitoa ega köögiremonti. Koristage ja korrastage ruumid, et kodu tunduks avaram ja kutsuvam. Vältige liigset isikupärastamist ning pigem looge neutraalne ja stiilne sisekujundus, mis võiks meeldida võimalikele ostjatele.

Lisaks siseviimistlusele on oluline pöörata tähelepanu ka maja korral välistele silmapaistvatele detailidele. Hoidke aed korrastatud ja värskendage vajadusel fassaadi või värvitud puitpindu. Esmane mulje on müügiprotsessis väga oluline ning võib mõjutada ostja otsust.

Kokkuvõttes tasub läbi mõelda, millised kodu värskendused ja parandused aitaksid suurendada müügihinda ning muuta kodu atraktiivsemaks potentsiaalsetele ostjatele. Oluline on leida tasakaal, et investeeritud summa oleks õigustatud kodu müügihinnas saavutatud lisaväärtusega.

4. Määrake hetke turuolukorrale vastav müügihind.

Oluline on arvestada kinnisvara seisukorda, suurust, asukohta ja muid olulisi tegureid, mis võivad mõjutada kinnisvara hinna kujunemist. Kui soovite müüa kinnisvara kiiresti ja parima hinnaga on maakleriteenus suureks abiks. Maaklerid teevad koostööd hindajatega, kes omavad kogemust ja teadmisi turuolukorrast ning aitavad teil leida sobiva hinna. Kui soovite ise esialgse hinna määrata, siis saate võrrelda erinevates kinnisvaraportaalides antud piirkonnas sarnaseid pakkumisi.

5. Koguge lisainfot müüdava kinnisvara kohta.

On oluline uurida, millised remonditööd on viimase viie aasta jooksul tehtud ning millised plaanid on tulevikuks. Kas katus on hiljuti renoveeritud või vajab see lähiajal uuendamist? Kas hoone fassaad vajab värvimist või on plaanis teha muid suuremaid renoveerimistöid? Korteri puhul on hea teada, kui palju on kommunaalkulud suvel ja talvel.

Samuti on oluline teha kindlaks, millised on naabrid ja milline on üldine elukeskkond müüdavas piirkonnas. Kas naabruskonnas on rahulik ja turvaline elada ning on olemas kohalikud teenused (lasteaed, kool, pood, bussipeatused) ja meelelahutusvõimalused?

Kokkuvõttes on oluline teha põhjalik eeltöö enne kinnisvara müümist, et tagada sujuv ja edukas müügiprotsess ning aidata uuel omanikul võtta vastu õige ja informeeritud otsus.

6. Müüge oma kinnisvara maakleriga.

Maakler sõlmib müüjaga lepingu, kus lepitakse kokku periood kinnisvara müügiks ja vahendustasu hind, milleks on üldjuhul 3-5% müügihinnast.

Kui teil puudub kogemus ja oskus ise müüa, siis maakler on selleks usaldusväärne partner!

Kinnisvaramaakleri peamised tegevused:

 • Müüja nõustamine, abi, tagasidestamine kogu protsessi vältel.
 • Abistamine adekvaatse müügihinna määramise.
 • Professionaalsed kinnisvarafotod.
 • Informatiivsed müügikuulutused kinnisvaraportaalides.
 • Turundamine ja reklaamtegevused sotsiaalmeedias.
 • Kliendipäevade korraldamine, klientidele objekti näitamine.
 • Ostja nõustamine ostuprotsessis.
 • Aktiivne müügitöö ja läbirääkimised.
 • Hindamisakti organiseerimine.
 • Ostu-müügi tehingu juriidilise korrektsuse tagamine.

7. Arvestage ja varuge aega müügiga!

Iga kinnisvara on unikaalne ja omab oma potentsiaalset ostjaskonda. Seega võib müügiprotsess võtta aega ning nõuda kannatlikkust. Oluline on jääda positiivseks ja uskuda, et õige ostja leiab tee Sinu kinnisvara juurde. Samuti on oluline suhelda ja turundada aktiivselt, et suurendada võimalusi kiireks müügiks.

Ärge kaotage lootust, õige ostja on juba teel!

1. Pange paika enda eelarve ja püsige nendes piirides.

Veenduge, et planeeritud koduostu ja sellega seotud kulude maksmiseks on teil piisavalt stabiilseid sissetulekuid ning vältige kulude ületamist.
Teadke oma krediidivõimekust, konsulteerige alustuseks oma kodupangaga.

2. Mõelge läbi millist tüüpi kinnisvara soovite osta.

Enne kodu ostmist on oluline teha põhjalik uurimistöö.
Uurige välja oma eelistused ja vajadused ning seadke realistlikud ootused.
Selgitage välja, millist tüüpi kodu soovite osta (maja, korter või ridaelamu) ning milline on teie eelarve.

Maja või korteri suuruse ja asukoha valimisel mõelge ka tulevikule - kas see vastab teie potentsiaalsetele vajadustele ja kas see on piirkonnas, kus soovite pikemalt elada.

3. Viige ennast kurssi turul pakutavaga.

Vaadake läbi peamised kinnisvaraportaalid:
Kinnisvaraportaal KV.ee
Kinnisvaraportaal City24.ee
Kinnisvaraportaal Kinnisvara24.ee

Kui soovite leida endale sobivat kinnisvara, olge aktiivne ja looge kontakte erinevate kanalite kaudu - nii sotsiaalmeedia gruppide, veebiportaalide kui ka kinnisvarafirmade ja maakleritega.
Mitmekülgne lähenemine aitab teil leida unistuste kodu.

4. Võtke kodulanu pakkumised erinevatest pankadest.

Laenu võtmine on suur otsus ja seega on oluline võrrelda erinevaid laenupakkumisi ning kaubelda endale parimad tingimused.
Selge arusaamine laenusummast, kuumaksest, laenu marginaalist ja Euribori lisandumisest aitab teil teha teadlikke otsuseid ning leida sobivaima laenupakkumise oma vajadustele.

5. Tutvuge asukohaga.

Kui teie jaoks on oluline, et koolid oleksid lähedal, et lapsed saaksid mugavalt kooli minna, või et ühistransport oleks hästi kättesaadav, et sõita tööle või teistesse linnaosadesse, siis tasub otsida piirkonda, kus need teenused on käeulatuses.
Lõpuks, otsustage kas soovite elada linnas või maal, peate kaaluma oma elustiili ja eelistusi.
Kui soovite rohkem rahu, privaatsust ja rohelust, võib maal elamine olla teie jaoks ideaalne.
Kui aga eelistate linnaelu kiirust, erinevaid meelelahutus- ja kultuurivõimalusi ning lähedust erinevatele teenustele, siis on linnas elamine parem valik.

6. Kasutage kinnisvara ostmisel maakleri abi.

Kodu ostmisel on oluline leida usaldusväärne ja kompetentne maakler, kes saab teid aidata kogu protsessi vältel.
Lisaks loetletud nõuannetele on mitmeid väiksemaid detaile, mida peaksite silmas pidama ja jälgima.

Üks olulisemaid aspekte on omanikult küsida küsimusi, et selgitada välja kinnisvara eelised ja puudused.

Siin on mõned näited, mida võiksite omanikult küsida:

 -  Kaua nad on omanikud olnud ja miks nad soovivad seda müüa?
See võib anda teile aimu, kas kinnisvaral on mingid probleemid.

 -  Kas kinnisvara on täielikult renoveeritud või on tehtud mingeid olulisi remonditöid?
See aitab teil mõista, milline on kinnisvara üldine seisukord ja kas on vaja lähitulevikus suuremaid investeeringuid.

 -  Millised on naabruskonna plussid ja miinused?
Küsige omanikult, millised on lähedalasuvad kauplused, koolid ja transpordivõimalused. Samuti võite küsida, kas on probleemseid naabreid või teisi asjaolusid, mis võiksid teid mõjutada.

 -  Milliseid kulusid peate haldamisega kandma?
Küsige, millised on oodatavad igakuised hoolduskulud, elekter, vesi, korteriühistu tasud ja muud kulud, mis kinnisvara omamisega kaasnevad. See aitab teil saada selget ülevaadet oma tulevastest kuludest.

 -  Kas kinnisvara on varasemalt olnud suuremaid probleeme või puudusi?
Küsige omanikult, kas on esinenud lekkeid, konstruktsioonilisi probleeme, elektririkkeid või muid tõsiseid probleeme, mis võiksid mõjutada kinnisvara väärtust või turvalisust.

7. Kutsuge ehituspetsialist.

Professionaalne ekspert vaatab teie soovitud kinnisvara üksikasjalikult enne ostu üle, hinnates hoone struktuuri, elektrisüsteeme, torustikke, küttesüsteeme ja muud olulist.

Teile koostatakse kirjalik raport, mis sisaldab üksikasjalikku teavet võimalike puuduste ja probleemide kohta.

Selline ekspertiis aitab teil vältida hilisemaid üllatusi, nagu varjatud puudused või probleemid, mis võivad tekkida pärast kinnisvara ostmist.
Raport annab teile selge ülevaate kinnisvara seisukorrast ning võimaldab teil teha edasisi otsuseid.

Esimene kodu ostmine võib olla põnev, ent samas ka keeruline protsess.

On tähtis olla informeeritud ja ettevalmistunud.

Ärge kartke paluda professionaalset nõu ning küsige julgelt kõikide oluliste küsimuste kohta.

See on tõenäoliselt üks suur samm, mis pakub teile suurt rahulolu ja uhkust oma esimese kodu üle.

Pakun Sulle võimalust teha minuga 30-minutiline tasuta konsultatsioon.

See kõne on meie esimene kohtumine, et läbi rääkida, mis on Sinu soovid ja kuidas mina, maaklerina, Sind aidata saan.  

Jagan soovitusi, kuidas kõige paremini edaspidised tegevused teha, et kinnisvara müük /ost oleks edukas.  

Aitan Sul välja mõelda, milliseid küsimusi küsida oma tulevase kodu valimisel.  

Ühtlasi aitan Sul panna paika millistele asjadele tähelepanu pöörata. 

Pakume Teile lihtsat ja selget maakleriteenust,
arvestades täielikult Teie vajadusi. 
 

Oleme usaldusväärsed ja valmis paindlikult tegutsema.  

Teeme koostööd parimate partneritega, võttes enda peale kõik tehingutega seotud toimingud.